سه ماسک گیاهی موثر برای درمان چین و چروک/ماسک لیمو ترش تازه + گلیسیرین

امام علی علیه السلام: رمضان ماه خدا و شعبان ماه رسول خدا و رجب ماه من است.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از جام نیـوز، سه ماسک گیاهی موثر و قدرتمند برای رفع چین و چروک صورت را در این مطلب به شما معرفی خواهیم کرد. برای از میان بردن چین و چروک صورت ماسک های گیاهی برتری های زیادی نسبت به ماسک های شیمیایی دارند.

پوست سالم و بدون چروک تاثیر به سزایی در زیبایی شخص و اعتماد به نفس دارد. تنها بالا رفتن سن موجب ایجاد چین و چروک نمی شود بلکه عوامل بسیاری هستند که دست به دست هم میدهند و به آرامی پوست را شکننده و چروک میکنن. در این پست تلاش بر این است که عوامل ایجاد چروک و راه های رفع چین و چروک صورت را با استفاده از ماسک های طبیعی بشناسیم.

عوامل موثر در ایجاد چروک و راهکار های رفع چین و چروک صورت :

یکی از مهم ترین عواملی که پوست را به شدت تحت تاثیر قرار میدهد نور خورشید است که نه تنها باعث سوختگی پوست میشود بلکه نقش به سزایی در شکننده شدن پوست و ایجاد چروک دارد. نشستن دود سیگار و یا گرد و غبار معلق در هوا و دود اتومبیل ها بر روی پوست نیز در این امر بی تاثیر نیست.گاهی مشکل در بینایی نیز باعث چروک دور چشم میشود مخصوصا هنگامی که سعی می شود برای دید بهتر چشم ها را ریز یا از حالت طبیعی خارج کنیم اینکار سبب چروک های دور چشم و پیشانی میشود. کمبود آب و کمبود خواب هم نقش عمده ای در پیر شدن پوست دارند.ماساژدادن پوست با یخ یا روغن های مخصوص در رفع چین و چروک صورت معجزه میکند. دکتر محمدی فوق تخصص پوست مو و زیبایی، سه ماسک گیاهی را پیشنهاد داده اند.

ماسک های گیاهی برای جوان سازی پوست و رفع چین و چروک:

 ماسک عسل + روغن زیتون + گلیسیرین

روغن زیتون منبع خوبی از آنتی اکسیدان ها و ویتامین های E وA است که در مبارزه با رادیکال های آزاد سطح پوست نقش دلرد. روغن زیتون باعث مرطوب شدن پوست و بازسازی سلول های مرده ی سطح پوست میشود. برای تهییه ی این ماسک مقداری عسل و روغن زیتون را به همراه گلیسیرین مخلوط میکنید و صورتتان را دو بار در روز با این ماسک ماساژ دهید هر ماساژ به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه زمان لازم دارد.

ماسک ژل آلوئه ورا + سفیده تخم مرغ:

آلوئه ورا حاوی اسید مالیک است که خاصیت ارتجاعی پوست را افزایش میدهد و شکنندگس پوست را کاهش میدهد در نتیجه باعث جلوگیری از چروک  و رفع چین و چروک صورت میشود. ژل آلوئه ورا و سفیده ی تخم مرغ هردو حاوی ویتامین E هستند ودرصورت استفاده بر روی مناطقی که در معروض چروک شدن هستند به پوست کمک میکند تا در برابر چروکیدن مقاومت کند. در این ماسک را میتوان بجای سفیده ی تخم مرغ از ژل داخل کپسول ویتامین E استفاده کرد. مدت زمانی که این ماسک باید روی پوست بماند ۲۰ تا ۳۰ دقیقه است.

ماسک لیمو ترش تازه + گلیسیرین:

لیمو ترش خاصیت مرطوب کنندگی و شفاف سازی پوست را دارد و در رفع خستگی پوست بسیار موثر است. برای تهیه ی این ماسک مقداری گلیسیرین با آب لیمو ترش تازه رو مخلوط کنید و مخلوط آماده شده را به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه بر روی پوست قرار دهید. ماساژ لیمو ترش و گلیسیرین معجزه می کند.

به یاد داشته باشید استفاده از ماسک های گیاهی برای رفع چین و چروک صورت بسیار بهتر و قابل اعتمادتر از ماسک های شیمیایی هستند.

منبع : قدس آنلاین

(۳۸۴)